Používáme soubory cookie k optimalizaci našich webových stránek a služeb. Pro naše zásady navštivte sekci obchodní podmínky.

Objednávat a dotazovat se můžete také telefonicky na čísleTel 731 800 100  |  KONTAKT

Vlajka Nizozemska

Vlajka Nizozemsko

Pořiďte si státní vlajku Nizozemí v rozměrech, které potřebujete. Nabízíme vám vlajky z pevného materiálu Easyflag o hmotnosti 120 g/m2, díky kterému je nizozemská vlajka odolná vůči natržení. Způsob uchycení vlajky: na žerď - tunel, na stožár - karabina.

30×45 cm190,- Kč bez DPH 230,- Kč vč. DPH ks

60×90 cm350,- Kč bez DPH 424,- Kč vč. DPH ks

100×150 cm490,- Kč bez DPH 593,- Kč vč. DPH ks

150×225 cm1 400,- Kč bez DPH 1 694,- Kč vč. DPH ks

(DPH 21%)
Zvolte požadované provedení:

Nizozemská vlajka platí za jednu z nejstarších vlajek na světě vůbec. Její podoba pochází z poloviny 16. století a byla na ní jako na vůbec první vlajce v historii použita trikolora. Tuto vlajku používali mořští gézové v bojích proti Španělsku ve válce o nezávislost Nizozemí. Tehdy ji tvořily barvy modrá, bílá a oranžová a vlajka byla na počest jejich vůdce prince Viléma Oranžsko-Nasavského nazývána "Princova vlajka". Údajně byly její barvy zvoleny podle jeho livreje. Poprvé se nizozemská vlajka ve složení barev oranžová-bílá-modrá objevila během dobytí města Den Briel v roce 1572, ale už v roce 1653 byla v provincii Hollaand oranžová barva zakázána a místo ní byla zavedena červená. Důvody proto nejsou známé - v úvahu přichází jak klesající obliba oranžského rodu, tak špatná viditelnost oranžové na moři. V roce 1796 vznikla na území Nizozemí okupovaném Francií Batávská republika, která se uzákoněním červené barvy na vlajce oficiálně přihlásila k francouzskému odkazu. Na jejím místě později vzniklé Holandské království vlajku zachovalo a ke změně na oranžovou barvu došlo až poté, co se k vládě dostal opět rod Oranžských. Teprve v roce 1937 královna Wilhelmina oficiálně ustanovila červenou, bílou a modrou barvu jako oficiální barvy vlajky nizozemského království.
Kód státu: NL

Kontakty
Ověřeno zákazníky

Najdete nás i na MALL.CZ