Používáme soubory cookie k optimalizaci našich webových stránek a služeb. Pro naše zásady navštivte sekci obchodní podmínky.

Objednávat a dotazovat se můžete také telefonicky na čísleTel 731 800 100  |  KONTAKT

Jak vybrat nejlepší generátor ozónu?

Pro začínajícího majitele ozónového generátoru je dobré vědět nejen jak ozón funguje, ale hlavně jak ozón efektivně používat.
Obecným pravidlem, které doporučujeme při “šokovém” čištění s dezinfekčním účinkem, je výkon asi 5-10000 mg za hodinu na každých 100 až 150 m2, které chcete čistit.

Generátor ozónu o výkonu 3500-5000 mg/h bude vyžadovat více času, aby dosáhl stejného účinku jako generátor o výstupu 20 000 mg/h. Čas a objem produkce ozónu jsou tedy dva zásadní faktory, se kterými pracujeme. Při používání generátoru na problémy jako jsou viry, bakterie, zápach a plíseň také zohledňujeme míru zápachu a znečištění, podle toho nastavujeme výkon generátoru.

Výkon je rozpočítán na plochu při standardní výšce stropu 2,5 m.

Zjednodušeně řečeno, výběr závisí na použití, pokud chcete generátor ozónu používat pouze v domácím prostředí, bude vám stačit základní typ Black 3500.

Pro firmy, hotely, ordinace a jiné větší nebo více zatěžované prostory, se hodí profesionální střední cesta Blue 7000, případně White 10000.
Pro průmyslové použití, velké prostory nebo prostředky hromadné dopravy s velkým znečištěním/zápachem doporučujeme průmyslový generátor typu Grey 30000.

Mějte na paměti, že příliš mnoho ozónu může způsobit silný zápach, který může v místnosti zůstat i několik týdnů.

JAK EFEKTIVNĚ ČISTIT A DEZINFIKOVAT OZÓNEM


Před použitím generátoru by měl nejprve proběhnout důkladný mechanický úklid prostor. Nepoužívejte ozón jako jedinou formu čistění bez ohledu na to, ať už se jedná o dezinfekci před viry nebo zbavení se zápachu na vaší chalupě.

Pro dosažení maximálních výsledků při dezinfekci nejprve klasickými čistícími prostředky mechanicky očistěte povrchy, které přicházejí do kontaktu s člověkem. Při čištění prostor od zápachu apod., důkladně vysajte a vytřete podlahy, odstraňte případné usazeniny a nánosy prachu či jiných nečistot. Ozón prostupuje zvenčí dovnitř, nánosy nečistot tedy jeho postup znesnadňují.

Navrhujeme vrstvený přístup, který začíná tím nejlepším úklidem, jaký můžete poskytnout. Pokud je koberec problémem, nechte jej kvalitně vyčistit. Pokud jsou původcem stěny nasáklé kouřem, důkladně je omyjte, ale znovu nenatírejte, dokud není problém zcela odstraněn. Teprve po odstranění problému, čistěním a použitím generátoru zónu doporučujeme znovu vymalovat.

POUŽITÍ GENERÁTORU BOD PO BODU:


1. Ujistěte se, že všechny živé věci jsou mimo místnost. V místnosti, ve které používáte generátor ozónu, by neměli být lidé, zvířata ani rostliny.

2. Zakryjte nebo odstraňte veškeré předměty, které pro vás mohou mít velkou hodnotu. Ozón není přátelský s některými kovovými věcmi nebo papírem, takže je nejlepší je zakrýt. Existují další možnosti, jak tyto povrchy vyčistit.

3. Nastavte časovač. Provoz generátoru ozónu po dobu delší než 6 hodin může poškodit váš domov a předměty v něm.

4. Nechte běžet generátor 1-2 hodiny, v závislosti na velikosti místnosti. (Cykly můžete s pauzou opakovat, vždy vyčkejte alespoň hodinu před vstupem do místnosti).

5. Nechte časovač vypnout generátor ozónu. Počkejte alespoň 1 hodinu, než se ozón usadí a znovu se stane normálním kyslíkem.

6. Poté prostory důkladně vyvětrejte.


» Nabídka ozónových generátorů
Kontakty
Ověřeno zákazníky

Najdete nás i na MALL.CZ